کابل ابزار دقیق چیست

کابل ابزار دقیق، شاید برای بسیاری سوال مبنی بر آن پیش آمده باشد که کابل ابزار دقیق چیست و چه کاربردی دارد؟ به صورت مختصر و کوتاه می توانیم کابل ابزار دقیق را کابلی بدانیم که در سیستم های کنترلی و پردازش داده دارای کاربرد فراوان می باشند. از ویژگی های بسیار خوب این نوع کابل می توانیم به مقاومت داشتن در مقابل نویز پذیری و تداخلات و تاثیر پذیری از کابل های هم جوار اشاره نماییم که به خودی خود برای بسیاری دارای ارزش بسیار می باشد.

برای خرید انواع کابل مسی می توانید با مراجعه به لینک اقدام به خرید نمایید.

همین ویژگی سبب آن شده است تا انتقال سیگنال ها در مسیر کنترل سیستم های الکتریکی و فرآیند های مربوط به آن میسر شود. در نظر داشته باشید که عملیات هایی همچون ساخت و پردازش دارای اهمیت بسیار می باشند. درست انجام شدن آن ها تا حد بسیاری مربوط به مدارهای الکتریکی آن بستگی دارد که با کابل های ابزار دقیق این امکان فراهم می گردد.

کابل ابزار دقیق

شاید بپرسید که چگونه سیگنال ها به پنل ها و کنترل کننده ها ارسال می شود که در جواب می توان گفت از سیگنال های تولید شده توسط مبدل ها از طریق این کابل ها به پنل ها، کنترل کننده ها و همچنین سایر دستگاه های دیگر مورد استفاده منتقل می گردد.

از  ویژگی های دیگر کابل های ابزار دقیق می توانیم به انتقال جریان های پایین در سطح ولتاژ پایین را نیز منتقل نماید. در نظر داشته باشید که از ویژگی های دیگر یا به عبارتی دیگر از تفاوت آن با کابل های ابزار دقیق می توانیم به تعداد رشته های بیشتر و سایز کمتر آن نسبت به کابل های قدرت اشاره نماییم.

اگر قصد خرید کابل کواکسیال را دارا می باشید می توانید با مراجعه به لینک اقدام به خرید انواع کابل کواکسیال بنمایید.

به نقل از سایت کابل ضد حریق کویسل ایتالیا ، حداقل مقاومت عایقی:
> هر سیم به تنهایی 25MΩ/km در دمای شاخص 20 درجه سانتیگراد
> بین هادی هر سیم و صفحه (اسکرین) کنترل کننده امواج الکترو مغناطیس پیرامونی 1MΩ/km در دمای شاخص 20 درجه سانتیگراد
 حداکثر ظرفیت خازنی در فرکانس 1Khz:
> دو رشته سیم عاقدار در کنار هم: 250 pF/m at 1kHz
> سیم روکشدار به صفحه اسکرین (شیلد): 450pF/m at 1kHz
 حداکثر ظرفیت سلفی در حالت عدم تعادل در فرکانس 1kHz برابر 250pF/250 می باشد.
 حداکثر نسبت L/R:

0.5mm2 / 25 μH/Ω ___ 1.0mm2 / 25 μH/Ω ___ 1.5mm2 / 40 μH/Ω

انواع کابل های ابزار دقیق

کابل های ابزار دقیق را در مدل های مختلف و کاربردهای مختلف تولید می نمایند که در بین آن ها می توانیم به کابل شیلد دار با شیلد زوجی و کلی اشاره نماییم که می توانیم آن ها را به عنوان شناخته شده ترین کابل ابزار دقیق نام ببریم. شاید بپرسید که شیلد کلی چه ویژگی دارد که می توانیم به حفاظت در برابر نویزهای خارجی از کابل اشاره نماییم. برای اطلاعات بیشتر تنها اشاره ای به انواع کابل ابزار دقیق پلی اتیلن می نماییم.

کابل آلومینیومی دارای استفاده فراوان می باشد در صورت نیاز می توانید به لینک مراجعه نمایید.

  • کابل ابزار دقیق عایق پلی اتیلن بدون زره
  • کابل ابزار دقیق عایق پلی اتیلن زره دار
  • کابل ابزار دقیق عایق پلی اتیلن سرب دار

از انواع کابل های ابزار دقیق با عایق پلی وینیل کلراید (PVC) می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم.

  • کابل ابزار دقیق عایق پی وی سی بدون زره
  • کابل های ابزار دقیق عایق پی وی سی زره دار

برای دریافت مشاوره خرید و همچنین دریافت قیمت می توانید به شماره های زیر تماس یرقرار نمایید.

شماره ثابت

شماره ثابت

شماره همراه

کابل ابزار دقیق

همچنین نوع مسلح کابل ابزار دقیق قابلیت آن را دارد تا در برابر نیروهای مکانیکی بیرونی یا به عبارتی دیگر خارجی مقاومت نماید و همچنین مدل سربدار در محیط هایی که شامل هیدروکربن ها، حلال ها و مواد خورنده می باشد دارای مقاومت می باشد. لازم است که در نظر داشته باشید در هنگام خرید کابل ابزار دقیق به نوع تجهیزاتی که به کار می برید، محیطی که قرار به استفاده از کابل ها در آن و همچنین حساسیت ها و اثر گذاری ها دقت مناسب را خرج بدهید.

کابل شیلددار نیز دارای استفاده بسیار می باشد که افراد مختلف برای کارهای مختلف از آن بهره می برند. برای خرید کابل شیلددار تنها می توانید به لینک مراجعه نمایید.

استاندارد تولید کابل ابزار دقیق

لازم به ذکر است که بدانید کابل های ابزار دقیق را بر اساس استانداردهای مختلفی همچون IEC 60092، BS 5308 و BSEN 50288 طراحی و تولید می نمایند. در نظر داشته باشید در مقایسه کلی بین استانداردهای آن می توانیم این گونه ذکر کنیم که ساختار EN (برابر با استاندارد EN50288-7) بسیار نزدیک به ساختار BS 5308 می باشد ولی در نظر داشته باشید که از دید امکانات ساختار بیشتری را ارائه می دهد.

کابل افشان دارای استفاده بسیار می باشد که برای خرید می توانید به لینک مشخص شده مراجعه نمایید.

کابل ابزار دقیق

ساختار کابل ابزار دقیق

سیم های مسی به شکل تکی در ساختار کابل ابزار دقیق به کار رفته است و افشان و زوج به یکدیگر تابیده و به عنوان هادی از PVC و یا PE به عنوان روکش استفاده می گردد. در نظر داشته باشید که برای جلوگیری از داخل شدن نویزهای مختلف از یک لایه بافت یا فویل آلومینیوم یا نوار مسی در تولید و ساختار آن به کار می رود. و برابر حفاظت مکانیکی کابل از آرمور استفاده می شود.

در صورتی که نیاز به خرید کابل زره دار می باشید لازم است که به لینک مراجعه نمایید.

کاربرد کابل ابزار دقیق

کابل ابزار دقیق دارای کاربرد های  بسیاری می باشد برای مثال می توانیم به کاربردشان در کارخانه ها، پالایشگاه، نیروگاه ها، پست برق، پتروشیمی و همچنین تصفیه آب و معدن نیز دارای کابرد می باشد به طور کلی در هر مکانی که فرآیند اتوماسیون اجرایی می شود برای منتقل نمودن سیگنال ها در بخش های کنترلی و اندازه گیری فرآیندها، همچنین اتاق های کنترل واحد های صنعی مورد استفاده قرار می گیرد.

آبتین کابل نمایندگی سیم و کابل باختر می تواند به شما عزیزان در خرید انواع سیم و کابل کمک های فراوانی را بنماید.

کابل های ابزاردقیق دسته ای از كابل ها هستند كه در سیستم های كنترلی و پردازش داده كاربرد دارند. کابل ابزار دقیق قابلیت استقامت در برابر نویز پذیری و تداخلات و تاثیر پذیری از کابل های هم جوار را دارا می باشد، این ویژگی ها امکان انتقال سیگنال ها را در جهت کنترل سیستم های الکتریکی و فرآیند های مربوط به آن ها میسر می سازد.

کابل ابزار دقیق برمبنای استاندارد BS5308 میباشد .